Kadangi dirbu su mineraline kosmetika ir pati ją naudoju jau keletą metų, dabar galiu papasakoti, ko bijo moterys ir kodėl taip jaučiasi. Mineralinė kosmetika atsirado devyniasdešimtaisiais metais, bet tada buvo labai sunku jos gauti ir pasirinkimas buvo stipriai ribotas. Tai buvo tik pudra arba nieko ir buvo labai mažai informacijos apie mineralines pudras tuo metu. Be abejo, aš kalbu ne apie Lietuvą, čia ksometikos lygis dar labiau atsilikęs. 

Be žinių, kaip tokią kosmetiką naudoti ir be skirtingų konsistencijų, maskavimo ir rezultato (matinio ar blizgaus) pasirinkimo, kurį turime dabar, mineralinė kosmetika netiktų kiekvienai. Aš čia esu tam, kad jums pasakyčiau: Jūs galite naudoti mineralinę kosmetiką ir neatrodyti riebaluota ar sausa, dėmėta oda, mineralinė kosmetika gali išsilaikyti visą dieną ir ją taip pat galima naudoti išbertai ar labai riebiai odai. Moterys, šiais laikais turime visai kitokį kosmetikos pasaulį. Sugriaukime mineralinės kosmetikos mitus, nes šiandien jums papasakosiu, kaip tinkamai naudoti ir prisitaikyti mineralines pudras sau.

Mitas Nr. 1: Sausos (birios ar kompaktinės) pudros, sausina odą...

Kadangi mineralinių pudrų formulės būdavo išskirtinai pudrinės, daugelis vis dar mano, kad jos tinkamos tik riebiai ar normaliai odai, arba tik toms, kurios nenori stipraus maskavimo. Dabar daugybė pudrų turi labiau drėgną, nei matinį efektą. Dabar mineralinės pudros labai populiarios, nes puikiai tinka visiems odos tipams. Jas gali naudoti tiek labai sausą odą, tiek labai riebią turinčios moterys.

Labai sausai odai, natūrali mineralinė pudra itin tinkama, nes ji savo sudėtyje neturi sausinančių ingridientų, kuriuos galima rasti daugelyje kosmetikos priemonių, (talkas, alkoholis ir kt.). Riebiai odai - mineralinė pudra susijungia su odos išskiriamu riebalu ir tampa, kaip kreminė pudra, tuo pačiu išlaikydama matiškumą. Todėl mineralinės pudros pigmentas veikia Jūsų naudai.  

Mitas Nr. 2: Mineralinės pudros nesuteikia gero maskavimo...

Kai jus kankina bėrimai, raudonis ar pigmentinės dėmės, tikriausiai galvojate, kad reikalinga stipriai maskuojanti kreminė pudra ant viso veido. Iš tiesų, jums to nereikia. Darydama makiažus ar dirbdama su modeliais, kurie turi probleminę odą, visada primenu, kad nereikia maskuoti viso veido, pilnai užtenka tik problemines vietas, ką lengvai galima padaryti su mineralinėmis pudromis. Nes skystos mineralinės pudros puikiai sluoksniuojasi, o sausos, taip pat gali būti naudojamos keliais sluoksniais, būtent ten kur reikia. Taip jūs galite išvengti "vaškinio veido" efekto, nes mineralinės pudros visada atrodo natūraliai.

Mitas Nr. 3: Iš tikrųjų nebūna mineralinių maskuoklių...

Ar tikite, kad gyvename pasaulyje, kuriame yra geras maskavimas, visiškai mineraliniu maskuokliu, kuris neprilygsta jokiam kitam maskuokliui? Aš nebūčiau patikėjusi, kol Fuschia Correct & Perfect maskuoklis nepateko į mano rankas. Stebuklingas aplikatorius tiesiog nušluoja patamsėjusius paakius. Aš buvau nustebinta. Jis taip pat puikiai maskuoja spuogelius, tam labai padeda purus maskuoklio šepetėlis.

Šį kartą tiek, nesinori rašyti baisiai ilgo straipsnio, nes nusibos skaityti. Laukite tęsinio, nes tikrai dar yra ką pasakoti apie mineralinę kosmetiką ir sugriauti dar bent porą mitų :)